Рада хоче змінити закон про вибори

Прохідний бар’єр у 5%, що закладений у законі про вибори народних депутатів, навряд чи буде змінений на рекомендацію Парламентської Асамблеї Ради Європи. Якщо раптом питання зміни цієї норми постане, то це стане приводом внесення ще низки правок, які можуть сильно змінити закон.

Про це заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

“У влади цілком може виникнути спокуса внести зміни до процедурних норм, що може значно погіршити закон”, – наголосив Черненко.

Якщо Рада і піде на перегляд прохідного відсотку у бік його зниження, то не для того, аби виконати рекомендації ПАРЄ, а для того, аби провладні сили могли переглянути документ і внести зміни, що вигідні їм, вважає експерт.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію щодо України, і, серед іншого, рекомендувала знизити 5% прохідний бар’єр для політичних партій, закладений у новому законі про вибори народних депутатів.

Як відомо, 17 листопада Верховна Рада прийняла закон про вибори народних депутатів, яким зокрема встановлено 5% прохідний бар’єр, якій деякій експерти вважають надто високим, таким, що не дозволить деяким політичним силам пройти до Ради, і таким чином будуть проігноровані голоси багатьох виборців.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
На Донбас прибувають миротворці

На першу лінію оборони в Донецькій та Луганській областях починають прибувати спеціально відряджені українські військовослужбовці, більшість з яких брали участь у миротворчих місіях під егідою ООН. Про це інформує пресцентр штабу ООС. Схожі статті: Укрзалізниця з 1 червня відновить рух приміських поїздів Окупанти на Донбасі постійно порушують домовленості Порошенко знає …

Новини
Українці можуть змінити виборчу адресу онлайн

Громадяни України можуть змінити виборчу адресу онлайн для участі у голосуванні на місцевих виборах до 9 вересня. Схожі статті: Рада хоче змінити закон про вибори Мовне законодавство до виборів спробують змінити Хакери можуть зірвати вибори

Новини
Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть все на дорозі

Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть нe лишe пeрeвищeння швидкості, а й порушення ПДР під час проїзду перехресть на червоне світло та їзду смугою громадського транспорту. Схожі статті: Законопроект про проведення виборів мерів у два тури Рада блокована у вихідні Тиждень відмови від навчання