Хакери можуть зірвати вибори

Політичні експерти вважають, що хакерські атаки, що відбулися в останні дні, можуть повторитися восени під час парламентських виборів в Україні.

Зокрема, у Партії регіонів, сайт якої працював з перебоями як і чимало сайтів державних органів влади, вже почали готуватися до ймовірних хакерських атак.

«Якби хакерська атака сталася під час виборчої кампанії, це була б катастрофа, тому що ми повністю зникли б з інформаційного простору. Тому тепер ми готуємося до подібних випадків», – заявила заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, член Партії регіонів Олена Бондаренко.

Втім, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов припускає, що партії можуть застосовувати отриманий досвід не тільки для захисту власних ресурсів, а й для нападу на ресурси опонентів.

«Влада може використовувати хакерські атаки для фальсифікації результатів виборів, а опозиція або просто незадоволені громадяни – щоб нашкодити владі. Переможе той, хто виявиться витонченішим і розумнішим», – заявив Карасьов.

Він не відхиляє й іншого сценарію розвитку подій, при якому під прикриттям боротьби з кіберзлочинністю влада візьме під контроль інтернет-ресурси, перш за все опозиційної спрямованості.

Зараз жоден урядовий сайт в країні не захищений від подібних кібернападів, вважають експерти.

«Дірки» в сайтах були і будуть, для їх захисту потрібні величезні гроші, які держава навряд чи здатна виділити», – заявив голова Українського піратського співтовариства Сергій Яригін.

За його оцінками, для того щоб повністю убезпечити хоча б один сайт, необхідно витратити на закупівлю обладнання та оплату роботи персоналу близько $150-200 тис. одноразово і $5-10 тис. щомісяця.

«І це тільки для одного сайту, а державних сайтів по всій Україні тисячі, і всі вони незахищені», – додав він.

Нагадаємо, після припинення 31 січня Міністерством внутрішніх справ роботи файлообмінного ресурсу Ex.ua на сайт відомства, а також на сайти інших органів влади, а також Партії регіонів, почалися численні DDoS-атаки, що призвело до повного або часткового блокування їх роботи.

МВС заявило, що порушить кримінальну справу у зв’язку з блокуванням відомчих сайтів у разі підтвердження хакерських атак.

У Держспецзв’язку повідомили, що всі IP-адреси, з яких проводиться блокування сайту президента, передано в правоохоронні органи.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
На Донбас прибувають миротворці

На першу лінію оборони в Донецькій та Луганській областях починають прибувати спеціально відряджені українські військовослужбовці, більшість з яких брали участь у миротворчих місіях під егідою ООН. Про це інформує пресцентр штабу ООС. Схожі статті: Укрзалізниця з 1 червня відновить рух приміських поїздів Окупанти на Донбасі постійно порушують домовленості Порошенко знає …

Новини
Українці можуть змінити виборчу адресу онлайн

Громадяни України можуть змінити виборчу адресу онлайн для участі у голосуванні на місцевих виборах до 9 вересня. Схожі статті: Рада хоче змінити закон про вибори Мовне законодавство до виборів спробують змінити Хакери можуть зірвати вибори

Новини
Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть все на дорозі

Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть нe лишe пeрeвищeння швидкості, а й порушення ПДР під час проїзду перехресть на червоне світло та їзду смугою громадського транспорту. Схожі статті: Законопроект про проведення виборів мерів у два тури Рада блокована у вихідні Тиждень відмови від навчання