Янукович заперечує обіцянку про статус російської мови

Президент Віктор Янукович не обіцяв надати російській мові статус державного – в його інтерв’ю ІТАР-ТАРС про це немає ні слова.

Як відомо, учора увечері, 18 березня, на порталі ІТАР-ТАРС з’явилася новина під заголовком “Україна найближчим часом ухвалить закон про дві державні мови – українську і російську“, підготовлена на основі інтерв’ю президента Януковича.

Проте, в тексті інтерв’ю, викладеному на офіційному порталі глави держави, відсутня пряма вказівка на те, що Янукович говорив саме про державний статус, – швидше, йшлося про статус регіональної мови.

Зокрема, відповідаючи на питання, як він ставиться до ролі і місця російської мови в Україні, Янукович сказав: “До 2002 року, коли я приїхав в Київ, для мене це була проблема. Але українська мова дуже красива. І коли у мене з’явилася така можливість – говорити українською мовою, – я це робив із задоволенням. І я хочу сказати, що так, були періоди в нашій державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах. Зараз їх, я б сказав, ні, не існує у нас цієї проблеми. І сьогодні люди пропонують: щоб нам не розпалювати знову це питання, яке виникає від виборів до виборів, треба його відрегулювати на законодавчому рівні з урахуванням тієї світової практики, яка існує і про яку ви говорите. Усі експерти вважають, що краща практика – європейська, у багатьох країнах Європи двомовність, є і трьохмовність”.

При цьому Янукович нагадав, що в Європі прийнята Європейська хартія про мови, яка ратифікована і в Україні. На те, що Янукович говорив саме про регіональний статус російської мови, вказує і те, що він поставив його фактично в один ряд з іншими – болгарським, угорським, грецьким. А згадана президентом хартія, ймовірно, – Європейська хартія регіональних мов або мов меншин.

Втім, не можна виключати на 100%, що вже після виходу анонсової новини, яка обігнала повнотекстове інтерв’ю з розривом в декілька годин, українська сторона не попросила російське інформаційне агентство підкоригувати текст інтерв’ю і прибрати з нього обіцянку Януковича про державний статус російської мови.

ПІДАРР-ТАСС баяністи. Боян пустили в стрічку. Так як в свій час про нібіру по ТВ показували.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Вже 70 осіб хоче бути президентом України

Станом на 2 лютого понад 70 осіб подали документи у Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатами в президенти України. Схожі статті: Яценюк хоче бути президентом У виборах 2012 візьме участь 22 політичних партій Порошенко хоче відновити кордон

Новини
Православній церкві України вручили Томос

Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Православної церкви України. Схожі статті: Розкіш у церкві Путін назвав стратегічну помилку України Новий КПК зробить з України поліцейську державу

Новини
Президент заслухає доповідь силовиків у зв’язку з вибухами поблизу Ічні на Чернігівщині

Президент Петро Порошенко заслухає доповідь силових відомств у зв’язку з ситуацією, що склалась через вибухи на складах боєприпасів поблизу м. Ічня Чернігівської області. Схожі статті: Суд заборонив акцію на Майдані і поблизу головних урядових споруд Президент ветував введення біометричних паспортів Президент Польші виступив у Верховній раді.