Яценюк про запуск фальсифікації виборів

Лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк заявляє, що своїм сьогоднішнім рішенням Конституційний Суд за вказівкою влади змінив виборчий закон, який був ухвалений через складний діалог парламентською більшістю та опозицією.

«Партія регіонів усвідомлює, що за цим законом вона програє вибори в жовтні. Тому вона розпочала масштабну фальсифікацію виборів через рішення КС, яке дозволяє Партії регіонів отримати додаткові мандати у підконтрольних їй округах», – зазначив А.Яценюк.

За його словами, своїм рішенням КС скасував створення дільниць за кордоном, які були прикріплені до міста Києва, і створює три додаткових округи в регіонах, підконтрольних Партії регіонів. «Влада розуміє, що кияни їх не підтримають, тому сподівається отримати додаткові мандати в регіонах, де зможе сфальсифікувати вибори», – заявив А.Яценюк, підкресливши, що виборчий процес фактично розпочався, і представники ПР вкотре вирішили змінити правила гри «під себе».

Він заявив, що парламент повинен прийняти рішення щодо незмінності процедури визначення одномандатних округів та неможливості внесення змін до закону про вибори в цілому.

«Об’єднана опозиція виграє вибори, не зважаючи на махінації Конституційного суду, судді якого мають понести відповідальність як за сьогоднішнє рішення, так і за незаконну зміну Конституції України», – наголосив А.Яценюк.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 5 квітня, Конституційний Суд України за результатами розгляду подання, внесеного 59 депутатами з фракції Партії регіонів, оприлюднив рішення, яким визнав неконституційною норму щодо закріплення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів у Києві, яка передбачена ч.2 ст.22 Закону «Про вибори народних депутатів».

Мотивуючи своє рішення, КС зазначив, що ця норма не забезпечує принципу рівного і вільного виборчого права виборців, які проживають або перебувають за межами України, відображення їх волевиявлення, а також зумовлює значне збільшення кількості виборців у Києві, які не пов’язані з територіальною громадою столиці.

При цьому Конституційний Суд у своєму рішенні згадав рішення Європейського суду щодо застосування аналогічної норми у державі Ліхтенштейн, в якому була визнана можливість скасування права голосування виборців, які постійно проживають за кордоном країни, не знайомі з особливостями внутрішньої ситуації та не можуть визначитися зі своїми кандидатами.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Вже 70 осіб хоче бути президентом України

Станом на 2 лютого понад 70 осіб подали документи у Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатами в президенти України. Схожі статті: Яценюк хоче бути президентом У виборах 2012 візьме участь 22 політичних партій Порошенко хоче відновити кордон

Новини
Православній церкві України вручили Томос

Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Православної церкви України. Схожі статті: Розкіш у церкві Путін назвав стратегічну помилку України Новий КПК зробить з України поліцейську державу

Новини
Президент заслухає доповідь силовиків у зв’язку з вибухами поблизу Ічні на Чернігівщині

Президент Петро Порошенко заслухає доповідь силових відомств у зв’язку з ситуацією, що склалась через вибухи на складах боєприпасів поблизу м. Ічня Чернігівської області. Схожі статті: Суд заборонив акцію на Майдані і поблизу головних урядових споруд Президент ветував введення біометричних паспортів Президент Польші виступив у Верховній раді.