Японія офіційно оголосила про купівлю спірних із Китаєм островів

Уряд Японії прийняв офіційне рішення про придбання трьох із п'яти спірних з Китаєм островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао) у приватних власників - родини Куріхара -, оголосив у понеділок генеральний секретар уряду Осаму Фудзімура.

Як повідомляють японські ЗМІ, угоду про придбання трьох островів архіпелагу - Уоцурідзіма, Кітакодзіма та Мінамікодзіма - укладуть вже у вівторок. Її сума складе 2,05 млрд ієн (26,28 млн доларів).

Суперечка між Токіо та Пекіном довкола островів Сенкаку в Східно-Китайському морі загострилася в середині серпня, після того, як там висадилася група китайських активістів, які прибули на рибальській шхуні з Гонконга. Вони встановили на березі прапор КНР, після чого були заарештовані японською поліцією. Через кілька днів із візитом на спірні острови прибули вже японські активісти, які встановили на березі свої національні прапори. Це викликало масові демонстрації в КНР, в ході яких протестувальники  вигукували антияпонські гасла і спалювали японські прапори.

Острови Сенкаку (японська назва) або Дяоюйтай (китайський варіант) розташовані за 170 кілометрів на північний схід від Тайваню. Китай стверджує, що ці території були відкриті китайцями у 14 столітті, а Японії вони дісталися за несправедливим, на думку китайців, Сімоносекським договором 1895-го року. Після Другої світової війни Японія втратила всі території, придбані з кінця 19 століття, і Сенкаку (Дяоюйтай) опинилися під юрисдикцією США. У 1972 році Вашингтон повернув острови Японії, проте Китай відмовився визнати це рішення.

Острови Сенкаку-Дяоюйтай незаселені та належать японським приватним особам. Інтерес японської та китайської сторін до спірних територій зріс після того, як на шельфі були виявлені великі родовища газу.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
США вимагають від Росії скасування незаконних виборів на Донбасі

США привітали Україну з продовженням дії закону про особливий статус Донбасу та висунули вимоги до Росії Схожі статті: Десантники вимагають дозволу стріляти Чи відбудуться вибори на Донбасі Опозиція вимагатиме скасування закону про всеукраїнський референдум

Світові новини
Влада США оголосила керівництво Російської федерації злочинцями

Влада США оголосила звинувачення семи громадянам Росії, яких вважає співробітниками Головного розвідувального управління. Схожі статті: Незаконне голосування на виборах президента Російської Федерації в Криму Янукович заперечує обіцянку про статус російської мови Японія офіційно оголосила про купівлю спірних із Китаєм островів

Світові новини
Лукашенко майже на фронті

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключає, що в разі економічного провалу країна може увійти до складу іншої держави або в ній може початися війна, як в Україні. Схожі статті: Легше не стане Тимошенко майже інвалід