ЄС розчарований рішенням української влади припинити експорт пшениці

Комісар Європейського Союзу з питань сільського господарства та сільського розвитку Дачіан Чіолош глибоко розчарований наміром України припинити експорт пшениці в середині листопада.

"Я глибоко розчарований цим повідомленням. Воно додасть непотрібного тиску на міжнародних ринках сільськогосподарської продукції ", - передає УНІАН слова чиновника з посиланням на його представника у Брюсселі.

Чіолош, визнаючи бажання забезпечити продовольчу безпеку на внутрішньому ринку, тим не менш, закликав Україну уникати заходів, які можуть сприяти збільшенню світових цін на продовольство і несуть ризик для традиційних торговельних шляхів.

Як повідомлялося, міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк заявив про намір з 15 листопада зупинити експорт пшениці. Міністр також зазначив, що Україна розгляне питання про введення обмежень, якщо високий рівень експорту буде загрожувати зростанню цін на хліб в домашніх умовах.

Нагадаємо, що Україна, яка входить у десятку світових експортерів пшениці, заявила про зменшення свого нинішнього врожаю втричі внаслідок несприятливих погодних умов. Водночас США страждають від найтяжчої посухи за останні півстоліття. Таким чином, світові ціни на пшеницю, кукурудзу і сою різко зросли влітку цього року.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
Військовополонені моряки в Росії

Російські правозахисники вимагають припинити кримінальне переслідування та звільнити українських моряків, а до того – утримувати їх відповідно до положень конвенції про поводження з військовополоненими. Схожі статті: У багатьох містах Росії пройшли акції протесту КПРФ Звернення Януковича з нагоди Міжнародного дня інвалідів Хельсінська комісія вимагає звільнити Луценка і Тимошенко

Світові новини
ЄС припиняє санкції проти екс-глави адміністрації Януковича

Європейський Союз вирішив виключити зі списку санкцій Андрія Клюєва, екс-главу Адміністрації президента Януковича. Схожі статті: Нові санкції проти Росії від Канади Адміністрації Януковича подали список “своїх людей” у мажоритарних округах Львівщини Янукович і Азаров подали до євросуду, щоб зняти з себе санкції

Світові новини
Відкриються виборчі дільниці у Білорусі

На виборах президента України 31 березня у Білорусі мають працювати дві закордонні виборчі дільниці, де громадяни зможуть віддати свій голос за одного з 44 кандидатів на посаду. Схожі статті: Перші виборчі дільниці відкрилися у Вермонті 25 виборчих дільниць для голосування росіян в Україні Українці в Сан-Франциско останніми закінчили голосувати на …