Порушень на виборах було більше, ніж минулого разу

Спостерігачі ENEMO на нинішніх парламентських виборах в Україні відзначають більшу кількість порушень у порівнянні з виборами 2006, 2007 років і президентськими виборами 2010 року.

Про це повідомив глава місії ENEMO Пітер Новотни. "Ми спостерігали за виборами 2006 і 2007 роках в Україні. Можна сказати, що на цих виборах порушень було більше", - сказав він.

Новотни додав, що це може бути пов'язано зі змінами у виборчій системі.

Він уточнив, що більше порушень було в одномандатних округах.

Серед найбільш серйозних порушень глава місії ENEMO назвав купівлю голосів, "каруселі", підвезення виборців автобусами. За його словами, також були проблеми з бюлетенями - на деяких виборчих дільницях давали один бюлетень замість двох, а на одній дільниці спостерігачі зафіксували штамп Вибув навпроти ВО Свобода. Крім того, на деяких дільницях було помічено використання зникаючого чорнила.

Новотни зауважив, що в Києві десятки людей не змогли проголосувати, оскільки не знайшли себе в списках, хоча отримали запрошення на вибори.

За словами Новотни, місія підготувала два звіти про хід виборчої компанії. Попередні висновки та рекомендації місія представить завтра на прес-конференції о 15.30.

Він зазначив, що місія почала роботу з серпня, за виборами в Україні спостерігають 86 спостерігачів у 43 мобільних групах.

Нагадаємо, раніше посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що порушень на виборах було дуже багато.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Формат дебатів досі не погоджений

Штаби кандидатів у президенти Петра Порошенка та Володимира Зеленського поки що не погодили формат проведення передвиборних дебатів. Про це повідомив прес-секретар виборчого штабу Порошенка Олег Медведєв. Схожі статті: Кличко не бачить сенсу дебатувати із Шевченком Яценюк хоче бути президентом Обама переміг у фінальному раунді дебатів

Політика
ЦВК оголосила другий тур виборів 2019

ЦВК призначила повторне голосування з чергових виборів Президента України на 21 квітня 2019 року. Схожі статті: Офіційні результати першого туру виборів 2019 Підраховано більше 96% протоколів ЦВК затвердила остаточний список кандидатів у президенти на виборах 2019

Політика
Офіційні результати першого туру виборів 2019

Сьогодні, 7 квітня 2019 року, члени Центральної виборчої комісії оприлюднили офіційні результати першого туру президентських виборів, які відбулися 31 березня 2019 року. Представники територіальних виборчих округів прозвітували про остаточні результати голосування. Нагадаємо, що за результатами підрахунку 100% голосів, до 2-го туру вийшли Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). 21 …