Новий порядок оформлення закордонних паспортів

13 березня Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок отримання громадянами України документів для виїзду за кордон.

За повідомленням прес-служби українського омбудсмена, закордонний паспорт видається територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби України.

Щоб оформити закордонний паспорт громадянинові України необхідно надати:

  • заяву-анкету;
  • паспорт громадянина України;
  • свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше);
  • платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копії документу про звільнення від сплати державного мита (консульського збору).

Слід зазначити, що заява-анкета заповнюється виключно працівниками територіального органу або підрозділу міграційної служби.

У безконтактний електронний носій, який імплантований в закордонний паспорт, вноситься уся інформація, яка міститься в документі, а також оцифровані відбитки пальців і оцифроване зображення особи і підпис.

Згідно з діючим порядком оформлення виїзних документів, закордонний паспорт видається не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети, а якщо заява-анкета оформлено на термінове отримання паспорта, то не пізніше, ніж через 10 робочих днів.

У разі, якщо громадянин відмовляється від внесення інформації у безконтактний електронний носій паспорта громадянина України і закордонного паспорта через свої релігійні переконання, то він має право отримати документ, інформація на безконтактний електронний носій якого не вноситься.

Нагадаємо також, що Президент України Віктор Янукович доручив у 2013 році скоротити період видачі закордонних паспортів до 20 днів, а внутрішніх – до 10 днів.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Православній церкві України вручили Томос

Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для Православної церкви України. Схожі статті: Розкіш у церкві Путін назвав стратегічну помилку України Новий КПК зробить з України поліцейську державу

Новини
Президент заслухає доповідь силовиків у зв’язку з вибухами поблизу Ічні на Чернігівщині

Президент Петро Порошенко заслухає доповідь силових відомств у зв’язку з ситуацією, що склалась через вибухи на складах боєприпасів поблизу м. Ічня Чернігівської області. Схожі статті: Суд заборонив акцію на Майдані і поблизу головних урядових споруд Президент ветував введення біометричних паспортів Президент Польші виступив у Верховній раді.

Новини
DWnews неправильно формулює війну на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ України чекають на уточнення з боку німецького видання DW за використання формулювання “громадянська війна” щодо війни на Донбасі. Схожі статті: Рада підтримає воєнний стан на Донбасі Перенесення виборів на 2015 рік — це пусті слова Чи відбудуться вибори на Донбасі