П’ять років ЄС не буде розширюватися

Євросоюз не має наміру приймати нових членів протягом найближчих п’яти років, заявив у вівторок обраний голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

«У найближчі п’ять років розширення (ЄС – ІФ) не буде», – сказав він, виступаючи в Європарламенті.

На думку Ж.-К.Юнкера, «Євросоюзу необхідно зробити паузу в процесі розширення для того, щоб консолідувати зусилля наявних 28 членів».

Проте обраний голова ЄК зазначив, що Євросоюз не має наміру припиняти переговори про вступ до його складу деяких країн, особливо балканських, які «потребують європейської перспективи».

Крім того, Ж.-К.Юнкер висловився за зміцнення партнерських відносин із країнами, що межують із ЄС на сході, зокрема, Молдовою та Україною.

Водночас він заявив про необхідність зміцнити присутність Євросоюзу на міжнародній арені як незалежного гравця, зазначивши при цьому, що часто глави МЗС країн-членів «чинять перешкоди» самостійній діяльності ЄС.

«Ми не можемо залишатися задоволеними нашою нинішньою зовнішньою політикою», – наголосив Ж.-К.Юнкер.

Раніше у вівторок депутати європейського парламенту на пленарній сесії в Страсбурзі таємним голосуванням обрали колишнього прем’єр-міністра Люксембургу Ж.-К.Юнкера головою Європейської Комісії.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
5G вже у Великій Британії

Британський мобільний оператор EE оголосив про запуск першої у Великобританії комерційної мережі п’ятого покоління. Схожі статті: Конференція Товариства старозавітних досліджень відбулася у Великобританії

Світові новини
Військовополонені моряки в Росії

Російські правозахисники вимагають припинити кримінальне переслідування та звільнити українських моряків, а до того – утримувати їх відповідно до положень конвенції про поводження з військовополоненими. Схожі статті: У багатьох містах Росії пройшли акції протесту КПРФ Звернення Януковича з нагоди Міжнародного дня інвалідів Хельсінська комісія вимагає звільнити Луценка і Тимошенко

Світові новини
ЄС припиняє санкції проти екс-глави адміністрації Януковича

Європейський Союз вирішив виключити зі списку санкцій Андрія Клюєва, екс-главу Адміністрації президента Януковича. Схожі статті: Планується прес-конференція Україна проти Януковича Нові санкції проти Росії від Канади Адміністрації Януковича подали список “своїх людей” у мажоритарних округах Львівщини