П’ять років ЄС не буде розширюватися

Євросоюз не має наміру приймати нових членів протягом найближчих п’яти років, заявив у вівторок обраний голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

«У найближчі п’ять років розширення (ЄС – ІФ) не буде», – сказав він, виступаючи в Європарламенті.

На думку Ж.-К.Юнкера, «Євросоюзу необхідно зробити паузу в процесі розширення для того, щоб консолідувати зусилля наявних 28 членів».

Проте обраний голова ЄК зазначив, що Євросоюз не має наміру припиняти переговори про вступ до його складу деяких країн, особливо балканських, які «потребують європейської перспективи».

Крім того, Ж.-К.Юнкер висловився за зміцнення партнерських відносин із країнами, що межують із ЄС на сході, зокрема, Молдовою та Україною.

Водночас він заявив про необхідність зміцнити присутність Євросоюзу на міжнародній арені як незалежного гравця, зазначивши при цьому, що часто глави МЗС країн-членів «чинять перешкоди» самостійній діяльності ЄС.

«Ми не можемо залишатися задоволеними нашою нинішньою зовнішньою політикою», – наголосив Ж.-К.Юнкер.

Раніше у вівторок депутати європейського парламенту на пленарній сесії в Страсбурзі таємним голосуванням обрали колишнього прем’єр-міністра Люксембургу Ж.-К.Юнкера головою Європейської Комісії.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
США вимагають від Росії скасування незаконних виборів на Донбасі

США привітали Україну з продовженням дії закону про особливий статус Донбасу та висунули вимоги до Росії Схожі статті: Десантники вимагають дозволу стріляти Чи відбудуться вибори на Донбасі Опозиція вимагатиме скасування закону про всеукраїнський референдум

Світові новини
Влада США оголосила керівництво Російської федерації злочинцями

Влада США оголосила звинувачення семи громадянам Росії, яких вважає співробітниками Головного розвідувального управління. Схожі статті: Незаконне голосування на виборах президента Російської Федерації в Криму Янукович заперечує обіцянку про статус російської мови Японія офіційно оголосила про купівлю спірних із Китаєм островів

Світові новини
Лукашенко майже на фронті

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключає, що в разі економічного провалу країна може увійти до складу іншої держави або в ній може початися війна, як в Україні. Схожі статті: Легше не стане Тимошенко майже інвалід