Комуністичний та нацистський режими уряд засуджує

Кабінет міністрів може запропонувати заборонити пропаганду тоталітарних режимів та визначити статус учасників національно-визвольних змагань.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк сподівається, що Верховна Рада ухвалить їх до травня.

Міністр культури В’ячеслав Кириленко назвав законопроекти революційними.

Невідкладна декомунізація

Уряд ініціює чотири законопроекти про:

  • увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років;
  • засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки;
  • правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті;
  • доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

“Кожен із цих документів – революція в своєму напрямку”, – заявив міністр культури В’ячеслав Кириленко, який представляв законопроекти під час засідання уряду в вівторок.

Міністр сподівається, що уряд та парламент їх підтримає. “Вперше за 25 років української незалежності є уряд, який може на своєму засіданні схвалити такі законопроекти”, – сказав пан Кириленко.

Зокрема, перший законопроект встановлює День пам’яті та примирення – 8 травня і державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги) – 9 травня.

Законопроект також передбачає, що визначені пам’ятники будуть під охороною держави.

Інша ініціатива, за словами міністра, має на меті “розсекретити абсолютно всі закриті для простиг громадян архіви”.

“Уряд вносить пакет законів, які напередодні відзначення завершення Другої світової війни та святкування 9 Травня просить парламент прийняти”, – сказав Яценюк.

За його словами, законопроект направлять партіям, що входять до коаліції, аби документ, “швидко пройшов у парламенті”.

“Росія, яка намагається здійснити ревізіонізм і перегляд історії, яка заявляє про те, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні без України, не має права на приватизацію спільної боротьби проти нацистської Німеччини”, – заявив прем’єр, вказавши на втрати України у війні.

“Ми вимагаємо поважати і шанувати нашу спільну боротьбу проти нацизму”, – додав він.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав ініціативу уряду “пакетом законів з “невідкладної декомунізації” України”.

“Це справді історичні закони і не лише тому, що вони торкаються минулого, а тому що вони змінюватимуть майбутнє”, – написав пан В’ятрович у Facebook.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
DWnews неправильно формулює війну на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ України чекають на уточнення з боку німецького видання DW за використання формулювання “громадянська війна” щодо війни на Донбасі. Схожі статті: Рада підтримає воєнний стан на Донбасі Перенесення виборів на 2015 рік — це пусті слова Чи відбудуться вибори на Донбасі

Новини
Паспорт тепер буде пластиковий

Кабінет міністрів скасував можливість оформлення внутрішнього паспорта громадянина у формі книжечки. Схожі статті: Новий порядок оформлення закордонних паспортів Регіонали пояснили, чи треба носити з собою паспорт Кабмін затвердив зразок біометричного паспорта

Новини
Полторак зустрінеться з міністром оборони Королівства Швеції

У понеділок, 5 березня, міністр закордонних справ України Степан Полторак проведе перемовини з міністром оборони Швеції Петером Хультквістом. Схожі статті: Королевська стала міністром В штабі АТО виявили зрадника Розблокований Донецький аеропорт