Голосування за виборчий кодекс

Політика

ВРУ ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, поданий головою парламенту Андрієм Парубієм і депутатами Олександром Черненком і Леонідом Ємцем.

Документ, який пропонує систему регіональних відкритих списків та передбачає 4%-ий прохідний бар’єр до ВРУ, підтримали 226 обранців.

Коментуючи перебіг голосування та емоції, які вирували у ВРУ, Олена Сотник зауважила, що оплески після голосування були абсолютно логічними.

«Насправді це супер-неочікувана ситуація, бо ніхто не розраховував на те, що частина мажоритарників підтримають цей законопроект. Бо, очевидно, що для більшості мажоритарників, – не скажу, що для всіх, – їхні округи є «прикормленими», – заявила нардеп та додала, що на таких округах депутати почуваються маленькими князьками і переобираються до ВРУ не раз і не два.

«І тут їм пропонують нову систему, яка може це повністю поламати. Тому з цієї точки зору і були оплески, бо результат – неочікуваний», – наголосила Олена Сотник.

Народний депутат вважає, що новий виборчий кодекс є кращим, аніж те законодавство, яке є в Україні на сьогодні. Вона зауважила, що в документі є багато неточностей, тож, на її думку, працювати до другого читання доведеться дуже багато.

«Але як система саме відкриті списки і як система, яка пропонується, а вона дуже схожа на польську. Я була спостерігачем на виборах в Йорданії – там така ж система, тобто, коли ти приходиш і голосуєш за партію, вказавши номер партії, а потім ще зі списку партії можеш вказати людину», – пояснила гостя програми.

Нардеп від «Народного фронту» Ігор Гузь зауважив, що більшість депутатів-«списочників» не цікавляться тим, що відбувається у регіонах, вважаючи, що їм потрібно лише працювати у стінах ВРУ.

На його думку, території мають бути представлені депутатами не лише з обласних центрів, а мешканцями цих територій, певних областей. Нардеп вважає, що для того, щоб не було «перекособочень», слід попрацювати над нюансами до другого читання.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
У реєстрації представнику Насірова відмовлено

Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації уповноваженому представнику кандидата на пост президента України Романа Насірова Любомиру Дроздовському через порушення виборчого закону. Про це повідомляє прес-служба ЦВК. “Комісія відмовила в реєстрації уповноваженого представника кандидата на пост президента України Насірова Р.М. у ЦВК з правом дорадчого голосу Дроздовського Л.П. на чергових виборах …

Політика
Зеленського підтримують за кордоном

Український комік Володимир Зеленський у новорічну ніч заявив про свою участь у передвиборній гонці. І за кілька днів нового року у нього вже набралося кілька сотень тисяч людей, які готові його підтримати. Схожі статті: Азаров згоден лікувати Тимошенко за кордоном 25 виборчих дільниць для голосування росіян в Україні Основна частина …

Політика
В Україні запроваджено воєнний стан з 26 листопада 2018 року

Cекретар Ради безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив про запровадження з 14:00 26 листопада 2018 року воєнного стану в Україні. Схожі статті: Рада підтримає воєнний стан на Донбасі Медичний висновок про стан здоров’я Тимошенко сфальсифіковано Вибори президента РФ порушують міжнародне право. Порошенко закликає ЄС не визнавати вибори в Криму …