Голосування за виборчий кодекс

Політика

ВРУ ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, поданий головою парламенту Андрієм Парубієм і депутатами Олександром Черненком і Леонідом Ємцем.

Документ, який пропонує систему регіональних відкритих списків та передбачає 4%-ий прохідний бар’єр до ВРУ, підтримали 226 обранців.

Коментуючи перебіг голосування та емоції, які вирували у ВРУ, Олена Сотник зауважила, що оплески після голосування були абсолютно логічними.

«Насправді це супер-неочікувана ситуація, бо ніхто не розраховував на те, що частина мажоритарників підтримають цей законопроект. Бо, очевидно, що для більшості мажоритарників, – не скажу, що для всіх, – їхні округи є «прикормленими», – заявила нардеп та додала, що на таких округах депутати почуваються маленькими князьками і переобираються до ВРУ не раз і не два.

«І тут їм пропонують нову систему, яка може це повністю поламати. Тому з цієї точки зору і були оплески, бо результат – неочікуваний», – наголосила Олена Сотник.

Народний депутат вважає, що новий виборчий кодекс є кращим, аніж те законодавство, яке є в Україні на сьогодні. Вона зауважила, що в документі є багато неточностей, тож, на її думку, працювати до другого читання доведеться дуже багато.

«Але як система саме відкриті списки і як система, яка пропонується, а вона дуже схожа на польську. Я була спостерігачем на виборах в Йорданії – там така ж система, тобто, коли ти приходиш і голосуєш за партію, вказавши номер партії, а потім ще зі списку партії можеш вказати людину», – пояснила гостя програми.

Нардеп від «Народного фронту» Ігор Гузь зауважив, що більшість депутатів-«списочників» не цікавляться тим, що відбувається у регіонах, вважаючи, що їм потрібно лише працювати у стінах ВРУ.

На його думку, території мають бути представлені депутатами не лише з обласних центрів, а мешканцями цих територій, певних областей. Нардеп вважає, що для того, щоб не було «перекособочень», слід попрацювати над нюансами до другого читання.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Призначення Д.Іванова головою Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області

Президент України Петро Порошенко призначив Дмитра Іванова головою Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області з тримісячним випробним терміном. Схожі статті: У Харківської обласної державної адміністрації нова голова Порошенко "підчистив" співробітників Адміністрації президента Адміністрації Януковича подали список “своїх людей” у мажоритарних округах Львівщини

Політика
Щодо перейменування областей

Розгляд проектів змін до Конституції України про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей відкладається через те, що ще не всі фракції визначилися з їх підтримкою, а найбільші дискусії викликає перейменування Дніпропетровської в Січеславську. Схожі статті: Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію щодо авіакатастрофи Політика США щодо України стане жорсткішою Перекваліфіковано злочин …

Політика
Кнопкодавів каратимуть?

Народний депутат Леонід Ємець вніс законопроект, яким пропонують карати депутатів на строк від трьох до семи років в’язниці за неперсональне голосування. Схожі статті: “УДАР” подав до суду на Рибака і “кнопкодавів” Кримінальне покарання “кнопкодавам” Яценюк проти “кнопкодавів”