У британському парламенті закликали визнати Голодомор геноцидом

У британському парламенті закликали визнати Голодомор геноцидом
Світові новини

У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.

Про це наголошувалося під час дебатів про Голодомор, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту.

Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем.

За її словами, вона вже не вперше бере участь у дебатах на цю тематику та постійно закликає уряд Британії визнати Голодомор в Україні геноцидом.

“Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом”, – наголосила Лейтем.

Вона заявила, що український Голодомор був навмисно організованою Йосипом Сталіним кампанією, щоб знищити значну частину українського населення. На переконання Лейтем, з історії про Голодомор необхідно засвоїти важливі уроки, аби “забезпечити, що світ ніколи знову не буде сліпим перед такими широкомасштабними злодіяннями”.

Лейтем підтримав член Лейбористської партії Стівен Паунд: “Те, що сталося в Україні, те що сталося під час Голодомору, було геноцидом. Не більше, не менше”.

Такої ж позиції дотримується член Шотландської національної партії Карол Монаган, яка наголосила, що уряд Шотландії продовжує дотримуватися позиції підтримки України та висловлює солідарність з українським народом.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
Скандальний “антибандерівський” закон Польщі

У Польщі за законом про інститут національної пам’яті (“антибандерівський” закон) перше звинувачення було висунуте на адресу аргентинської газети Pagina 12. Схожі статті: Скандальний мовний закон буде змінений Янукович пропонує переголосувати за мовний закон У Польщі витік мазут

Конференція Товариства старозавітних досліджень
Світові новини
Конференція Товариства старозавітних досліджень відбулася у Великобританії

В одному з найбільших університетів Великобританії пройшла чергова зимова конференція Товариства старозавітних досліджень. Схожі статті: Шотландія зможе відокремитися від Великобританії Планується прес-конференція Україна проти Януковича

Світові новини
Угода України і НАТО

Голова Місії України при НАТО Єгор Божок підписав із Генеральним менеджером Агенції НАТО Майклом Лайденом угоди щодо реалізації двох трастових фондів. Схожі статті: До вступу в НАТО Україна має зробити чотири кроки Порошенко підписав закон про учасників бойових дій в АТО Комуністи Росії проти НАТО