У Києві зустрілися міністри закордонних справ з Німеччини та України

Політика

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель зустрівся у Києві з очільником МЗС України Павлом Клімкіним.

Прес-конференція міністрів проходить у приміщенні Міністерства закордонних справ.

«Зараз продовжуємо розмову про Крим і Донбас. Зокрема, про питання двостороннього порядку денного. Зараз продовжується рік України в Німеччині й рік Німеччини в Україні. Я хочу, як сюрприз подарувати книжок, які ми видали протягом цього року. Зокрема, книга про події на майдані й книга про всі регіони України. Вивчаємо німецьку, вивчаючи Україну», — зазначив Клімкін на початку прес-конференції.

На думку Зігмара Габріеля, місія ООН має перебувати на всій території Донбасу, а не лише на лінії зіткнення.

«Адже тоді це буде означати створення нового кордону в Україні. Тривале перемир’я — це основна передумова для нормального життя на сході України», — зазначив міністр.

Він також зазначив, що «треба постійно нагадувати про українські події в Німеччині, оскільки це дуже важливо».

На питання про те, яким чином міністр оцінює рішення Трампа надати летальну зброю Україні, Габріель відповів:

«Я розумію українську позицію, але моя інша думка — якщо чогось і є багато в цьому регіоні, то це зброї. Ми в Німеччині достатньо скептично ставимося до ідеї, що постачання зброї допоможе вирішенню конфлікту. Але ми живемо в безпеці, тому звісно Україна з точки зору безпеки розглядає це інакше».

Журналісти поставили питання про те, чи передвиборча гонка вплине на ситуацію на Донбасі, і якшо так, то яким чином.

Павло Клімкін наголосив, що спроба реалізації виборів у окупованому Криму робить їх дуже сумнівними з точки зору легітимності.

«Ми допускаємо, що Росія може вдатися до провокацій, в тому числі мілітарних в процесі підготовки до виборів. І ми до цього готові».

Про те, за яких умов Німеччина готова залучити своїх представників до СЦКК замість російських мирної місії на Донбасі, Зігмар зазначив, що метою спільного центру є наявність спільного контакту між Росією і Україною і сприяння вирішенню конфлікту.

«Замінити російських офіцерів не принесе користі, наша мета полягає в тому, щоб їх повернути до місії», — зазначив він.

Щодо Мінських угод, Габріель сказав, що було б добре, якби на початку року відбулася зустріч на рівні міністрів.

«Основна мета — забезпечення перемир’я і відведення тяжкого озброєння. Але я розумію Україну: як можна перебувати в Мінську, якщо буде зброя? Від Росії ми чули інше: вони готові продовжувати переговори лише разом із продовженням політичного процесу. Утім, вони зараз говорять про місію ООН».

Проте він зазначив, що уявлення про завдання місії в Росії зовсім інші, аніж у Німеччини, України чи Франції.

«Але вперше російська влада не пов’язує перемир’я із подовженням політичних процесів. Цілком логічно, адже ми вважаємо, що українські вимоги правильні: спочатку перемир’я, потім політичний процес».

«Тут важливий момент: це те, чого вимагає Росія щодо Сирії. Отже я вважаю, що ми цілком маємо повне право вимагати цього в неї і щодо України», — підсумував Габріель.

Павло Клімкін також заявив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не має можливості контролювати ситуацію на непідконтрольній Україні частині Донбасу.

«Росія продовжує тактику контрольованої ескалації на Донбасі. Ми все це бачимо не тільки з обстрілів, але і з того, що ОБСЄ не може реально контролювати, що відбувається на окупованій території», — зазначив міністр.

Клімкін наголосив, що ознакою продовження даної тактики є і вихід Росії зі складу Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).

Раніше посольство Німеччини в Україні повідомило, що Зігмар Габріель в середу, 3 січня прибуде до Києва, а у четвер, 4 січня, попрямує до лінії зіткнення на Донеччині поблизу Маріуполя.

Что такое сайт определение и виды сайтов, какие бывают.
Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Тиск на слідство і безперспективність справ Порошенка

Начальника відділу ДБР керівництво хоче звільнити, оскільки він не знайшов складу злочину у понад 10-ти кримінальних провадженнях, де фігурує Порошенко. Схожі статті: У Києві зустрілися міністри закордонних справ з Німеччини та України Хто насправді дзвонив людям від Порошенка Поклонська бреше щодо кримінальних справ

Політика
Зеленський скасував укази колишніх президентів

Президент України Володимир Зеленський визначив такими, що втратили чинність дев’ять указів колишніх президентів країни. Схожі статті: У Харківської обласної державної адміністрації нова голова Президент Зеленський порушив закон? Зеленський має відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство

Політика
Проблеми у Львові з депутатами і головою

Більшість важливих питань народні обранці не проголосували. Це закупівля 10 карет швидкої допомоги, томографа для дитячої лікарні, отримання коштів на зарплату працівникам стратегічних підприємств, підтримка програми “Львів завтра”. Схожі статті: Лавринович не бачить проблеми в родинних зв’язках між народними обранцями У Львові перерахують голоси Призначення Д.Іванова головою Вільнянської районної державної …