Верховна Рада України ухвалила законопроект про деокупацію Донбасу

Політика

Яким чином прийняття відповідного нормативно-правового акту вплине на життя українців і як він змінить ситуацію на сході України.

Закон про деокупацію Донбасу або ж його справжня назва Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях сьогодні був ухвалений Верховною Радою України. За відповідне рішення проголосувало 280 народних депутатів.

Законом передбачається офіційно закріпити статус Російської федерації як країни-агресора та окупанта частини території України. Будь-які нормативно правові акти і документи які видані органами так званих ДНР та ЛНР або російською адміністрацією в анексованому Криму визнаються недійсними, окрім свідоцтв про народження та смерть.

Також законом 7163 проголошується, що відповідальність за нанесення матеріальних збитків на території ОРДЛО несе Російська федерація як країна-агресор.

Іншим нововведенням стане переформатування командування та організації військ, які беруть участь у протидії агресії РФ на Луганщині та Донеччині.

Так, згідно з текстом законопроекту, опублікованим на сайті парламенту, управління військами в зоні проведення АТО переходить від Служби безпеки України до Збройних сил. Таким чином керівництво Об’єднаним оперативним штабом, який координує діяльність силових структур, військових і допоміжних служб у зоні проведення АТО, здійснюватиметься Командувачем об’єднаних сил. Командувача призначатиме особисто президент України за подання начальника Генерального штабу ЗСУ.

Фактично, це означатиме офіційне завершення антитерористичної операції та можливість введення військового або надзвичайного стану в Україні, а також відповідні адміністративні та правові наслідки.

Також окрім управління військами та допоміжними структурами, командувач об’єднаних сил у разі створення нових військово-цивільних адміністрацій братиме безпосередню участь у призначенні їх керівників.

В цілому, закон отримав схвалення майже всіх депутатських фракцій за виключенням “Опозиційного блоку”, який майже одностайно проголосував проти ініціативи та депутатської групи “Відродження”, яка майже у повному складі проігнорувала засідання парламенту.

Народний депутат від фракції Радикальної партії Дмитро Лінько, який брав участь у звільненні Маріуполя, а потім був командиром батальйону “Свята Марія” так прокоментував прийняття закону про деокупацію:

“Я сумніваюся, що прийняттям законопроекту про деокупацію Донбасу ми зупинимо обстріли, зупинимо вбивства цивільних та військових. Цей закон законодавчо закріплює статус Росії, як агресора і Україна зможе на міжнародній арені вимагати притягнення окупанта до відповідальності. Також люди, які постраждали внаслідок війни зможуть через суди відшкодовувати завдані вторгненням збитки, а це є дуже важливим кроком до звільнення наших територій”, – переконаний Лінько.

За його словами, передача повноважень у зоні проведення АТО від СБУ до ЗСУ та утворення Командування об’єднаних сил, яке призначатиметься президентом є правильним кроком.

“Дуже багато говорять про те, що таким чином президент хоче узурпувати владу. Важливо розуміти, що якби чинний президент Порошенко хотів завершити війну і дійсно виконувати роль головнокомандувача, то він би це зробив, ввівши воєнний стан. На мою думку, для того аби наблизити кінець війни, верховний головнокомандувач дійсно має отримати більше повноважень і впливу. І тут мова йде не тільки про президента Порошенка, а й про тих, хто буде після нього”, – стверджує депутат.

У Збройних силах України поки не знають про те, як зміни до чинного законодавства вплинуть на діяльність військ і те, яким чином буде організовуватиметься робота військ у зоні проведення АТО.

Про це у коментарі розповів керівник управління зі зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник.

“Коли закон набере чинності і ми опрацюємо його з нашим Об’єднаним оперативним штабом та юристами, тоді ми й зможемо говорити про те, які завдання будуть ставитися перед Збройними силами, яким чином буде здійснюватися командування об’єднаних сил. Поки що ми не ознайомлені з кінцевою версією закону про деокупацію і не готові надавати коментарі і роз’яснення. Я запевняю, що як тільки відповідна робота буде проведена, ми зможемо в повній мірі інформувати суспільство про ті зміни, які передбачені законом”, – йдеться у коментарі.

Тож ми бачимо, що окрім важливих ідеологічних та юридичних для держави моментів, закон про деокупацію Донбасу містить й фундаментальні зміни в організації та координації військових з’єднань, які захищають Україну від агресії РФ.

Тепер, після ухвалення закону парламентом, варто чекати, що його підпише президент і тільки після цього ми зможемо в повній мірі побачити, які саме наслідки це матиме для країни.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Верховна Рада має намір оголосити Путіна нелегітимним

У парламенті вже зареєстрований проект постанови про невизнання легітимності виборів на території Росії, оскільки окупанти проводили голосування в Криму. Схожі статті: Верховна Рада України ухвалила законопроект про деокупацію Донбасу Спецслужби зірвали замах на Путіна Норвегія не визнає вибори 2018 в Криму

Політика
Незаконне голосування на виборах президента Російської Федерації в Криму

Міністерство закордонних справ України заявило, що незаконне голосування на виборах президента Російської Федерації в анексованому Криму спотворить їхні результати у Росії загалом. Схожі статті: Вибори президента РФ порушують міжнародне право. Порошенко закликає ЄС не визнавати вибори в Криму 2018 Середня явка на виборах президента Росії перевищила 64 відсотки Явка на …

Політика
Вибори президента РФ порушують міжнародне право. Порошенко закликає ЄС не визнавати вибори в Криму 2018

Проведення виборів на території Криму суперечить українському законодавству і порушує міжнародне право. Про це сьогодні, 5 березня 2018 року, заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністром оборони Швеції Петером Хулквістом. Схожі статті: Чи відбудуться вибори на Донбасі Порошенко "підчистив" співробітників Адміністрації президента Президент Франції закликає Україну відновити …