Скандальний “антибандерівський” закон Польщі

Світові новини

У Польщі за законом про інститут національної пам’яті (“антибандерівський” закон) перше звинувачення було висунуте на адресу аргентинської газети Pagina 12.

Даний закон передбачає до трьох років позбавлення волі за заяви про причетність поляків до злочинів, які були скоєні нацистською Німеччиною. Метою цього, як заявляється, є недопущення позначення нацистських таборів смерті на території Польщі, наприклад, Освенцим, як польських.

У п’ятницю, 2 березня, неурядова організація “Польська ліга проти дифамації” (RDI) подала позов проти аргентинської газети Pagina 12.

RDI заявила, що газета використовувала фотографію антикомуністичних польських бійців опору після Другої світової війни у статті про погром в Єдвабні в 1941 році, коли було вбито близько 300 євреїв.

RDI звинуватила Pagina 12 і її журналіста Федеріко Павловського в “діях, спрямованих на нанесення шкоди польському народу і гарної репутації польських солдатів”.

Нагадаємо, довгий час вважалося, що масове вбивство євреїв у селі Єдвабні у липні 1941 року німці здійснили, але пізніше з’ясувалося, що серед погромників в основному були поляки.

У 70-ту річницю погрому в Єдвабні тодішній польський президент Броніслав Коморовський приніс вибачення єврейського народу.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Конференція Товариства старозавітних досліджень
Світові новини
Конференція Товариства старозавітних досліджень відбулася у Великобританії

В одному з найбільших університетів Великобританії пройшла чергова зимова конференція Товариства старозавітних досліджень. Схожі статті: Шотландія зможе відокремитися від Великобританії Планується прес-конференція Україна проти Януковича

У британському парламенті закликали визнати Голодомор геноцидом
Світові новини
У британському парламенті закликали визнати Голодомор геноцидом

У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу. Схожі статті: Опозиція закликає Януковича визнати вибори в Держдуму РФ недемократичними Віталій Кличко сподівається на 15% голосів в парламенті Вперше в історії в українському парламенті з’явиться фракція націоналістів

Світові новини
Угода України і НАТО

Голова Місії України при НАТО Єгор Божок підписав із Генеральним менеджером Агенції НАТО Майклом Лайденом угоди щодо реалізації двох трастових фондів. Схожі статті: До вступу в НАТО Україна має зробити чотири кроки Порошенко підписав закон про учасників бойових дій в АТО Комуністи Росії проти НАТО