Скандальний “антибандерівський” закон Польщі

Світові новини

У Польщі за законом про інститут національної пам’яті (“антибандерівський” закон) перше звинувачення було висунуте на адресу аргентинської газети Pagina 12.

Даний закон передбачає до трьох років позбавлення волі за заяви про причетність поляків до злочинів, які були скоєні нацистською Німеччиною. Метою цього, як заявляється, є недопущення позначення нацистських таборів смерті на території Польщі, наприклад, Освенцим, як польських.

У п’ятницю, 2 березня, неурядова організація “Польська ліга проти дифамації” (RDI) подала позов проти аргентинської газети Pagina 12.

RDI заявила, що газета використовувала фотографію антикомуністичних польських бійців опору після Другої світової війни у статті про погром в Єдвабні в 1941 році, коли було вбито близько 300 євреїв.

RDI звинуватила Pagina 12 і її журналіста Федеріко Павловського в “діях, спрямованих на нанесення шкоди польському народу і гарної репутації польських солдатів”.

Нагадаємо, довгий час вважалося, що масове вбивство євреїв у селі Єдвабні у липні 1941 року німці здійснили, але пізніше з’ясувалося, що серед погромників в основному були поляки.

У 70-ту річницю погрому в Єдвабні тодішній польський президент Броніслав Коморовський приніс вибачення єврейського народу.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
Лукашенко майже на фронті

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключає, що в разі економічного провалу країна може увійти до складу іншої держави або в ній може початися війна, як в Україні. Схожі статті: Легше не стане Тимошенко майже інвалід

Йоханнес Хан
Світові новини
Чи втратить Україна безвізовий режим?

Влада Європейського Союзу оцінили шанси Української держави втратити безвізовий режим і розповіли про ці ризики. Схожі статті: “Наша Україна” просить Європу прислати своїх людей на вибори-2012 Україна шантажує ЄС П’ять років ЄС не буде розширюватися

Світові новини
Норвегія не визнає вибори 2018 в Криму

Норвегія не визнає результатів виборів президента РФ, які проводяться в анексованому Криму. Схожі статті: Франція не визнає вибори 2018 в Криму Польща не визнає вибори 2018 в Криму Німеччина не визнає вибори 2018 в Криму