Скандальний “антибандерівський” закон Польщі

Світові новини

У Польщі за законом про інститут національної пам’яті (“антибандерівський” закон) перше звинувачення було висунуте на адресу аргентинської газети Pagina 12.

Даний закон передбачає до трьох років позбавлення волі за заяви про причетність поляків до злочинів, які були скоєні нацистською Німеччиною. Метою цього, як заявляється, є недопущення позначення нацистських таборів смерті на території Польщі, наприклад, Освенцим, як польських.

У п’ятницю, 2 березня, неурядова організація “Польська ліга проти дифамації” (RDI) подала позов проти аргентинської газети Pagina 12.

RDI заявила, що газета використовувала фотографію антикомуністичних польських бійців опору після Другої світової війни у статті про погром в Єдвабні в 1941 році, коли було вбито близько 300 євреїв.

RDI звинуватила Pagina 12 і її журналіста Федеріко Павловського в “діях, спрямованих на нанесення шкоди польському народу і гарної репутації польських солдатів”.

Нагадаємо, довгий час вважалося, що масове вбивство євреїв у селі Єдвабні у липні 1941 року німці здійснили, але пізніше з’ясувалося, що серед погромників в основному були поляки.

У 70-ту річницю погрому в Єдвабні тодішній польський президент Броніслав Коморовський приніс вибачення єврейського народу.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
Норвегія не визнає вибори 2018 в Криму

Норвегія не визнає результатів виборів президента РФ, які проводяться в анексованому Криму. Схожі статті: Франція не визнає вибори 2018 в Криму Польща не визнає вибори 2018 в Криму Німеччина не визнає вибори 2018 в Криму

Світові новини
Франція не визнає вибори 2018 в Криму

Франція не визнає вибори президента РФ на території Криму та висловлює підтримку територіальній цілісності України. Схожі статті: Польща не визнає вибори 2018 в Криму Німеччина не визнає вибори 2018 в Криму Вибори президента РФ порушують міжнародне право. Порошенко закликає ЄС не визнавати вибори в Криму 2018

Світові новини
Німеччина не визнає вибори 2018 в Криму

Новий голова МЗС Німеччини Гайко Маас вважає неприйнятними вибори президента РФ в окупованому Криму та засуджує спроби легітимації анексії. Схожі статті: Польща не визнає вибори 2018 в Криму Вибори президента РФ порушують міжнародне право. Порошенко закликає ЄС не визнавати вибори в Криму 2018 Незаконне голосування на виборах президента Російської Федерації …