Кнопкодавів каратимуть?

Політика

Народний депутат Леонід Ємець вніс законопроект, яким пропонують карати депутатів на строк від трьох до семи років в’язниці за неперсональне голосування.

Проект закону №8461 зареєстровано в парламенті 8 червня.

Депутат пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 190-1 (неперсональне голосування народного депутата України).

У ній передбачено кримінальну відповідальність за неперсональне голосування у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років і штрафу в розмірі 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на цей момент 170 тис. гривень).

Нагадаємо, неособисте голосування, також «кнопкодавство» у Верховній Раді — злочин та порушення Конституції України, визнане Євросудом з прав людини, але за яке не запроваджено жодної відповідальності. Злочинність такої практики визнається у низці країн, де за законодавством за неособисте голосування введена кримінальна відповідальність.

В Україні зареєстровано лише законопроект № 1895, який передбачає досить незначну відповідальність від позбавлення депутата права на деякий період брати участь у пленарних засіданнях, виплат, права обіймати деякі посади у ВР, до поїздок у відрядження за державний кошт.

Термін «кнопкодав» вживається щодо депутатів ВРУ, котрі, з особистої зацікавленості, на виконання рішення фракції та/або її керівника або із інших причин на пленарних засіданнях голосують за іншого відсутнього народного депутата (депутатів) за його(їх) згодою та/або за дорученням.

Наряду з «тушкуванням», кнопкодавство є одним із проявів політичної корупції та кризи парламентаризму в Україні. Явища неособистого голосування беруть початок ще з 2000-х років.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Екс-радниця Саакашвілі складе мандат депутата

Екс-радниця Михайла Саакашвілі Марія Гайдар склала з себе повноваження депутата Одеської обласної ради. Схожі статті: Порядок політичних партій в бюлетені Депутати готують зміни до процедури приватизації майна У виборах 2012 візьме участь 22 політичних партій

Політика
Перспектива миротворців на Донбасі

У вівторок, 29 травня, президент України Петро Порошенко та президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр дали спільну прес-конференцію, під час якої обговорили місію миротворців Організації об’єднаних націй, яка може запрацювати на сході України вже у 2018 році. Схожі статті: Австрія за розміщення миротворців ООН на Донбасі Чи відбудуться вибори на Донбасі Рада …

Політика
Верховна Рада має намір оголосити Путіна нелегітимним

У парламенті вже зареєстрований проект постанови про невизнання легітимності виборів на території Росії, оскільки окупанти проводили голосування в Криму. Схожі статті: Верховна Рада України ухвалила законопроект про деокупацію Донбасу Спецслужби зірвали замах на Путіна Норвегія не визнає вибори 2018 в Криму