Агітація чи махінація? Маніпулювання свідомістю виборців

Кандидати у Президенти України та їх штаби вдаються до хитромудрих засобів схилення електорату на свою сторону: від частування бабусь бургерами до організації цілої виборчої «піраміди».

Окремі запитання викликає зовнішня реклама претендентів.

На зовнішню рекламу кандидати ще до офіційного початку кампанії витратили сотні мільйонів гривень! Це дані дослідження Комітету виборців України. Як бачимо – лише за останній триместр 2018 року ця загальна сума майже сягає майже 150 мільйонів гривень. При цьому понад 40 мільйонів – з державного бюджету, тобто з наших з вами кишень.

Святогірськ, Донецька область: журналістами «СтопКору» зафіксовано такі ж білборди, які вивішені в Слов’янську, Краматорську, Лимані та по всій Донеччині.

Це не є порушенням законодавства України про вибори, але це – прихована агітація. І люди, які проїжджають і бачать цей білборд, асоціюють його з кандидатом у президенти України. Це є маніпуляція.

Одна з найбільш поширених помилок кандидатів – відсутність вихідних даних. Усі білборди без інформації про тираж та видавництво мають бути демонтовані.

Упродовж цих перегонів за президентське крісло ми розповідатимемо про ці та інші типові та кричущі порушення. Команда «СтопКору» ініціювала проект «Стоп політичній корупції», аби виборці мали змогу зробити свій вибір свідомо, і жоден з кандидатів не зумів підтасувати результати.

Якщо Вам відомі факти порушень – телефонуйте на гарячу лінію: (044) 5780004.

Джерело: СТОПКОР

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Формат дебатів досі не погоджений

Штаби кандидатів у президенти Петра Порошенка та Володимира Зеленського поки що не погодили формат проведення передвиборних дебатів. Про це повідомив прес-секретар виборчого штабу Порошенка Олег Медведєв. Схожі статті: Кличко не бачить сенсу дебатувати із Шевченком Яценюк хоче бути президентом Обама переміг у фінальному раунді дебатів

Політика
ЦВК оголосила другий тур виборів 2019

ЦВК призначила повторне голосування з чергових виборів Президента України на 21 квітня 2019 року. Схожі статті: Офіційні результати першого туру виборів 2019 Підраховано більше 96% протоколів ЦВК затвердила остаточний список кандидатів у президенти на виборах 2019

Політика
Офіційні результати першого туру виборів 2019

Сьогодні, 7 квітня 2019 року, члени Центральної виборчої комісії оприлюднили офіційні результати першого туру президентських виборів, які відбулися 31 березня 2019 року. Представники територіальних виборчих округів прозвітували про остаточні результати голосування. Нагадаємо, що за результатами підрахунку 100% голосів, до 2-го туру вийшли Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). 21 …