ЦВК опрацювала 100% протоколів

Політика

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів із підсумками голосування на загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Партія «Слуга народу» президента Володимира Зеленського набрала найбільше голосів: її підтримали 43,16% виборців (понад 6,3 млн голосів). Про це свідчать дані, опубліковані на електронному табло ЦВК.

На другій сходинці за рівнем підтримки виборців розташувалася політична партія «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка та Віктора Медведчука, за яку проголосували 13,05% громадян, які голосували на виборах (понад 1,9 млн голосів).

На третьому місці — Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яке на цих виборах отримало підтримку 8,18% виборців (понад 1 млн 196 тис. голосів).

Дещо відстає від цієї політсили очолювана п’ятим президентом України Петром Порошенком партія «Європейська солідарність», за яку проголосували 8,10% виборців (понад 1 млн 184 тис. голосів).

Замикає п’ятірку партій, які проходять до Верховної Ради дев’ятого скликання, партія «Голос» Святослава Вакарчука. Її підтримали 5,82% громадян, які взяли участь у голосуванні (понад 825 тис. голосів).

Решта політичних сил не долають п’ятивідсоткового бар’єру і не проходять до нового парламенту.

Так, максимально близькими до проходження в Раду були «Радикальна партія» Олега Ляшка з 4,01% голосів і політична партія «Сила та честь» Ігоря Смешка (3,82%).

Всього у виборах брали участь 22 партії. Окрім переможців виборів, ще шість партій, які набрали понад 2% голосів виборців, будуть отримувати п’ятирічне фінансування з державного бюджету на свій розвиток.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Руйнування судової системи України

Глава Верховного суду України Валентина Данішевська заявила, що прийнятий Радою президентський закон про судову реформу не є реформаторським, а спрямований на руйнування судової системи країни. Схожі статті: Томенко готовий на все заради системи “Рада-3” Чи втратить Україна безвізовий режим? Литвин та Кличко про Конституцію України

Політика
У Львові перерахують голоси

Львівський окружний суд ухвалив рішення здійснити перерахунок голосів на шести дільницях в окрузі № 119, де переміг кандидат від «Європейської солідарності» Михайло Бондар, випередивши на 140 голосів кандидата від «Слуги народу» Ореста Кавецького. Схожі статті: Опозиція відкликає свої голоси в Законі про вибори Головна “примара” Верховної Ради Демарш польського міністра у …

Політика
ЦВК опрацювала понад 93% електронних протоколів

Центральна виборча комісія станом на 9:20 23 липня опрацювала 93.15% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на дострокових виборах до Верховної Ради. Схожі статті: Понад 82 відсотка протоколів опрацьовано Офіційні результати виборів Верховної Ради Історія партії «Собор»