Разумков про кнопкодавів

Політика

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що за кнопкодавство наслідки для народних депутатів будуть неприємними, та нагадав, що під час виборчої кампанії у політичній силі “Слуга народу” говорили, що депутати повинні втрачати мандат за кнопкодавство, і “ми зі свого боку намагаємось це зробити”.

“Щодо кнопкодавства, дійсно, у нас же запрацював цей закон. Наслідки будуть не зовсім приємними для деяких народних депутатів, якщо знову спробують покористувати кнопку сусіда тим чи іншим шляхом”, — заявив Разумков.

Однак голові ВРУ нагадали, що серед кнопкодавів були і представники політичної сили “Слуга народу”, та про обіцянки під час виборчої кампанії штрафувати у зарплатному розмірі та позбавляти мандатів.

“Щоб бути зовсім відвертим та справедливим, ще під час виборчої кампанії ми говорили, що депутати повинні втрачати мандат, ми, зі свого боку намагаємось це зробити. Ми звертались до Конституційного суду України. Якщо ми говоримо про іншу обіцянку, яка так само була під час виборчої компанії — це великі штрафи, штрафи в розмірі заробітної плати, не в розмірі, насправді. Ми тоді говорили близько 50 тисяч гривень”, — пригадав Разумков, проте зазначив, що зарплати у нардепів нижчі.

“Фактична заробітна плата, що отримують депутати в цьому році, “брудними“ отримують 42 тисячі 40 грн, відніміть ще податки. Тож у нас прив’язано не до зарплати, а до прожиткового мінімуму”, — розповів голова ВРУ.

Зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Руйнування судової системи України

Глава Верховного суду України Валентина Данішевська заявила, що прийнятий Радою президентський закон про судову реформу не є реформаторським, а спрямований на руйнування судової системи країни. Схожі статті: Томенко готовий на все заради системи “Рада-3” Чи втратить Україна безвізовий режим? Литвин та Кличко про Конституцію України

Політика
У Львові перерахують голоси

Львівський окружний суд ухвалив рішення здійснити перерахунок голосів на шести дільницях в окрузі № 119, де переміг кандидат від «Європейської солідарності» Михайло Бондар, випередивши на 140 голосів кандидата від «Слуги народу» Ореста Кавецького. Схожі статті: Опозиція відкликає свої голоси в Законі про вибори Головна “примара” Верховної Ради Демарш польського міністра у …

Політика
ЦВК опрацювала 100% протоколів

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів із підсумками голосування на загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Схожі статті: ЦВК опрацювала понад 93% електронних протоколів Офіційні результати виборів Верховної Ради Понад 82 відсотка протоколів опрацьовано