Зеленський має відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство

Політика

“Європейська Солідарність” вимагає від президента Зеленського відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство в Україні і відкликати поданий ним законопроект.

Про це сказала народна депутатка фракції “ЄС” Вікторія Сюмар на брифінгу у Верховній Раді у вівторок, 19 травня 2020 року.

Вона зауважила, що законопроект про подвійне громадянство насправді з’явився вже декілька місяців тому. Декілька разів він стояв у порядку денному і декілька разів знімався з розгляду.

“Цей законопроект, який, на жаль, підписав президент Володимир Зеленський, прямо порушує Конституцію України, зокрема статтю 4, яка визначає, що в Україні діє єдине громадянство”, – наголосила депутатка.

За її словами, законопроект передбачає цілу низку новел, які дають можливість фактично узаконити подвійне або й потрійне громадянство і мати стільки паспортів, скільки ви хочете.

“Законопроект передбачає, що з діючого законодавства забирається норма, яка говорить про те, що якщо людина набуває громадянства іншої країни – це є підставлю для позбавлення її українського паспорту. Ця норма вилучається”, – пояснила Вікторія Сюмар.

“Ви добре знаєте, що на території ОРДЛО – тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей Росія започаткувала величезну програму як надати українським громадянам російські паспорти. Багато сотень тисяч українців там отримали російські паспорти”, – зазначила Вікторія Сюмар.

Справа в тому, що коли ці люди отримували російський паспорт український паспорт вони не здавали. Вони отримували російські паспорти в обмін на так звані паспорти ЛНР/ДНР. Таким чином, ці люди сьогодні володіють як українськими, так і російськими паспортами”, – додала вона.

Сюмар наголосила: “Це означає, що люди з російськими паспортами змогли би і обирати своїх представників в органи влади України і навіть обиратися”.

Крім того, вона пояснила, що законопроект про подвійне громадянство визначає перелік органів влади, де не могли працювати люди з подвійним громадянством, зокрема Рада національної безпеки і оборони, Генеральний штаб, Державна комісія з цінних паперів.

“Однак Верховна Рада України в цей перелік не попадала, тобто фактично люди з подвійним потрійним громадянством могли бути депутатами Верховної ради України”, – зазначила Вікторія Сюмар.

Представниця “ЄС” наголосила: “Опозиція жорстко наполягала на тому, що такий законопроект суперечить Конституції і може призвести до вкрай негативних наслідків, і дозволяє інкорпорувати російські сценарії в українську публічну політику, що може призвести до дуже поганих наслідків для України”.

“Зараз цей законопроект зняли з порядку денного. Напевно дочитали, зрозуміли загрози. Але ми вимагаємо, щоб цей законопроект був відкликаний президентом України. Тільки так цієї загрози насправді можна позбутися, щоб не сталося так, що його винесуть на розгляд у якийсь незручний момент”, – заявила Сюмар.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політика
Зеленський скасував укази колишніх президентів

Президент України Володимир Зеленський визначив такими, що втратили чинність дев’ять указів колишніх президентів країни. Схожі статті: У Харківської обласної державної адміністрації нова голова Президент Зеленський порушив закон? Зеленський має відмовитися від намірів запровадити подвійне громадянство

Політика
Проблеми у Львові з депутатами і головою

Більшість важливих питань народні обранці не проголосували. Це закупівля 10 карет швидкої допомоги, томографа для дитячої лікарні, отримання коштів на зарплату працівникам стратегічних підприємств, підтримка програми “Львів завтра”. Схожі статті: Лавринович не бачить проблеми в родинних зв’язках між народними обранцями У Львові перерахують голоси Призначення Д.Іванова головою Вільнянської районної державної …

Політика
Дмитро Кулеба призначив спецпредставника з питань санкційної політики.

28 травня 2020 року, очільник МЗС України Дмитро Кулеба призначив Олексія Макеєва своїм спецпредставником з питань санкційної політики. Схожі статті: Франція не визнає вибори 2018 в Криму Звернення Януковича з нагоди Міжнародного дня інвалідів Нові санкції проти Росії від Канади