В Україні з’явиться нова монета

Новини

Національний банк України з 3 червня 2020 року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

З 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривен стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговій мережі або здійснювати операції у банках. На першому етапі Національний банк планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами НБУ. Тому з 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам. Спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривен на оборотні монети цього номінала не потрібно. Розраховуватися одночасно старими і новими грошовими знаками можна необмежений період. Поступово – в результаті природного зносу – 10-гривневі банкноти замінюватимуться монетами.

Нова оборотна монета номіналом 10 гривен – невелика за розміром, легка. Її діаметр складає 23,5 мм, вага – 6,4 р. Вона виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і група) нова 10-гривнева монета істотно відрізняється від оборотних монет номіналом 1, 2 і 5 гривен. Завдяки більшому діаметру і групі (третя сторона монети) із спеціальним грубим рифленням громадяни зможуть легко відрізнити її від оборотних монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Візуальні та тактильні елементи захисту монети – це дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини
Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть все на дорозі

Кaмeри aвтoфіксaції пoрушeнь ПДР фiксувaтимуть нe лишe пeрeвищeння швидкості, а й порушення ПДР під час проїзду перехресть на червоне світло та їзду смугою громадського транспорту. Схожі статті: Законопроект про проведення виборів мерів у два тури Рада блокована у вихідні Тиждень відмови від навчання

Новини
В Україні зростання випадків Covid-19

Послідовне послаблення карантину без належної роз’яснювальної роботи про те, що хвороба нікуди не зникла, негативно вплинуло на безпеку громадян. Схожі статті: 5 мільйонів людей в світі заразилися COVID-19 Укрзалізниця з 1 червня відновить рух приміських поїздів В Україні з’явиться нова монета

Новини
Порошенка примусово приведуть до ДБР

Печерський райсуд столиці надав дозвіл на примусовий привід п’ятого президента Петра Порошенка на допит до Державного бюро розслідувань. Схожі статті: ДБР терміново викликали на допит Порошенка Хто насправді дзвонив людям від Порошенка Мельниченко подав до суду на адвоката Мирослави Гонгадзе