ЄС застерігає інші країни від втручання у конфлікт в Нагірному Карабасі

Світові новини

В ЄС заявили, що жодна з країн регіону не має бути зацікавлена в ескалації конфлікту між Вірменією і Азербайджаном.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це заявив представник Європейської комісії Пітер Стано на щоденному брифінгу у Брюсселі.

Він зазначив, що на тлі міжнародних закликів до припинення насильства у Нагірному Карабасі, були заяви на підтримку тої чи іншої сторони.

“Але те, що дуже важливо, і це частина повідомлення, яке ми надсилаємо нашим партнерам, всі, кожен гравець в регіоні, мають зробити внесок до припинення збройної конфронтації і досягнення мирного врегулювання” – сказав Стано.

За його словами, ЄС занепокоєний ескалацією в регіоні, оскільки вона загрожує дуже серйозними наслідками для стабільності.

“Ніхто не має бути зацікавлений, нікому не вигідний військовий конфлікт і ми цьому намагаємося всіляко запобігти. Ми як ЄС, як міжнародна спільнота закликаємо всі причетні сторони зупинитися, а всіх інших гравців регіону – зробити внесок у зупинку конфронтації” – наголосив представник Єврокомісії.

Нагадаємо, Вірменія і Азербайджан в неділю вранці почали бойові дії і звинуватили одне одного в ескалації насильства в Нагірному Карабаху.

За кілька годин Вірменія оголосила мобілізацію і воєнний стан.

Слід зазначити, що попередні бойові дії проходили на міжнародно визнаній ділянці азербайджано-вірменського кордону. Натомість сьогоднішнє загострення відбувається всередині Азербайджану – на межі між Нагірним Карабахом (який Україна та більша частина світу, вважають окупованою частиною Азербайджану) та підконтрольною урядові територією.

Прокоментуй!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Світові новини
Вірменія і Азербайджан поновили бойові дії

Вранці 27 вересня 2020 року на кордоні Азербайджану і Вірменії поновилися бойові дії. Сторони конфлікту повідомляють про жертви і поранених в результаті обстрілу. Схожі статті: Рада безпеки ООН проведе екстрене засідання через агресію РФ в Азовському морі

Світові новини
Італія продовжить режим надзвичайного стану у зв’язку з пандемією коронавірусу

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив журналістам, що уряд, швидше за все, продовжить введений в зв’язку з пандемією в січні режим надзвичайного стану, який закінчується 31 липня. Схожі статті: РНБО може оголосити в Україні режим надзвичайного стану Шкіряк моделює ситуацію відміни виборів 2012 і введення надзвичайного стану ЄС продовжить санкції проти …

Світові новини
ЄС продовжить санкції проти Росії

Кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк заявив, що вже в цю середу посли ЄС планують прийняти рішення щодо продовження кримських санкцій проти Росії ще на один рік. Схожі статті: Нові санкції проти Росії від Канади ЄС припиняє санкції проти екс-глави адміністрації Януковича Комуністи Росії проти НАТО